انتشارات آستان قدس رضوی
ورود به فروشگاه الکترونیکی
 
پیشنهاد روز
یک داستان تخیلی بامفهوم قرآنی تازه جه خبر؟
یک داستان تخیلی بامفهوم قرآنی مسابقه ی کوفته پزی
اوقات شرعی
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :

 
نیم‎نگاهی به حضور به‎نشر در سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران
مهمترین رویداد فرهنگی حوزه نشر کشور به پایان رسید

نیم‎نگاهی به حضور به‎نشر در سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران

مهمترین رویداد فرهنگی حوزه نشر کشور به پایان رسید؛
نیم‎نگاهی به حضور به‎نشر در سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران
 
سی‌اُمین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران که از روز سیزدهم اردیبهشت ماه کار خود را با حضور 2600 ناشر ایرانی در شهر آفتاب آغاز کرده بود، در روز بیست و سوم همین ماه به ایستگاه آخر رسید و به کار خود پایان داد؛ به‎نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) هم در این دوره همانند دوره‎های گذشته حضور پررنگی در این نمایشگاه به عنوان بزرگترین و مهمترین رویداد فرهنگی کشور در حوزه نشر داشت.
به گزارش روابط عمومی و تبلیغات بهنشر(انتشارات آستان قدس رضوی)، حضور به‎نشر در سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران علاوه بر عرضه بیش از 2000 عنوان کتاب از مؤسسات فرهنگی آستان قدس رضوی در حوزههای عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان همچون سالهای گذشته با برگزاری برنامه‎های فرهنگی متعددی همراه بود.
انتشارات آستان قدس رضوی در این دوره از نمایشگاه در بخش عمومی یا بزرگسال با حدود 1000 عنوان، در بخش کودک و نوجوان با حدود 800 عنوان و در بخش دانشگاهی با حدود 400 عنوان کتاب حضور داشت و تازه‎ها و بهترینهای نشر را در جریان برگزاری نمایشگاه با ارائه تخفیفات نمایشگاهی در دسترس عموم مخاطبان و علاقه‏مندان قرار داد؛ همچنین بسته‌های متبرک رضوی و کتاب اهدایی نیز در غرفه‌های آستان قدس رضوی به بازدیدکنندگان اهدا ‌شد.
عرضه 215 عنوان کتاب چاپ اولی
به‎نشر در نمایشگاه سی‎اُم، 215 عنوان کتاب چاپ اولی را برای نخستین بار در معرض دید علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان قرار داد که از این تعداد، 127 عنوان چاپ نخست در حوزه کودک و نوجوان و 88 عنوان چاپ نخست نیز در رده سنی بزرگسالان است؛ از جمله این کتابها در گروه سنی کودکان می‎توان به آثاری از قبیل «پسر کوچولویی به نام غوره»، مجموعه داستانهای «نوید و ندا»، مجموعه «داستان پاکان»، مجموعه «یک نفر تو را دوست دارد»، مجموعه «چشمه‎های روشنایی»(قصه‎های زندگی 14 معصوم)، مجموعه «قصه‌های تخیلی با مفاهیم قرآنی»، مجموعه «چهل کتاب کوچک، قصه و شعر کودک» و ... اشاره کرد.
«گفتگوها و مناظرات علوی»، «در جستجوی خورشید»، «قصه‎های روضه»، «قطب‎نمای بصیرت»، «مشاوره با رویکرد اسلامی»، «ارکان دین»، مجموعه شعر «در پیشگاه شمس»، «جوانان و نیازهای امروز» و ... نیز تعدادی از عناوینی است که به‎نشر در سی‎اُمین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران برای نخستین بار در معرض دید عموم مخاطبان قرار داد.
نیم‎نگاهی به برنامه‎های فرهنگی
«معرفی تازههای نشر مؤسسات فرهنگی آستان قدس رضوی»، «تحلیل و بررسی آثار منتشرشدة آستان قدس رضوی در جهان اسلام» و میزگرد و کارگاه آموزشی «تصویرگری کتابهای دینی کودک و نوجوان» بخشی از برنامه‎های فرهنگی بود که انتشارات به‎نشر در این دوره از نمایشگاه کتاب اقدام به برگزاری آنها کرد و این برنامه‎ها با استقبال مخاطبان و بازدیدکنندگان نمایشگاه مواجه شد.
«هماندیشی جایگاه نشر استانی در نشر ملی» هم عنوان نشستی بود که با مشارکت انتشارات آستان قدس رضوی، مؤسسة معیار سخن استان گیلان و کمیتة فعالیتهای علمی و فرهنگی نمایشگاه کتاب میزبان علاقه‎مندان بود؛ در این نشست برای اولین بار به پیشنهاد به‌نشر، به صورت نمادین از هشت نفر «خادمان نشر» چهار استان خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، گیلان و قم تجلیل و این مراسم در قالب آیین نکوداشت خادمانی که از دنیا رفتهاند و آیین بزرگداشت خادمان در قید حیات برگزار شد؛  زنده‌یاد غلامرضا طاعتی (بنیادگذار کتابفروشی و انتشارات طاعتی) و محمدتقی پوراحمد جکتاجی (مدیر مسئول انتشارات گیلکان و نشریۀ گیله‌وا) از رشت، زنده‌یاد دکتر عباس سعیدی رضوانی (بنیادگذار مؤسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی) و رضا رجب‌زاده (بنیادگذار انتشارات و کتابفروشی امام و پردیس کتاب) از مشهد، زنده‌یاد مجید اروانی (بنیادگذار کتابفروشی و انتشارات شمس) و سعید جلالی (مدیر مسئول انتشارات ستوده) از تبریز، زنده‌یاد سیدعبدالحمید مولانا (بنیادگذار انتشارات دارالفکر) و آقای علی وافی (مدیر مسئول انتشارات شفق) از قم خادمان نشری هستند که در این مراسم با حضور بزرگان و دست‌اندرکاران نشر از آنان تجلیل شد.
دیدار با شاعران و نویسندگان کودک و نوجوان
در غرفة کودک و نوجوان انتشارات آستان قدس رضوی هم در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب، همه روزه برنامههای متنوع فرهنگی و امضای کتاب برگزار شد و همانند سالهای گذشته هر روز، تعدادی از شاعران و نویسندگان کودک و نوجوان که با بهنشر همکاری کردهاند، حضور و با بازدیدکنندگان دیدار داشتند که از جمله این شاعران و نویسندگان برجسته می‏توان به «محمد میرکیانی»، «مجید ملامحمدی»، «ناصر کشاورز»،  «محمود پوروهاب»، «طاهره ایبد»، «محمدرضا جاسبی»، «فاطمه مشهدی رستم»، «حسن احمدی»، «کلر ژوبرت»، «اکبر صحرایی» و ... اشاره کرد؛ برگزاری مسابقات رنگآمیزی و تصویرگری از حرم برای کودکان، اهدای بستههای فرهنگی به کودکان و نوجوانان، تهیة طوماری از دلنوشتههای کودکان و نوجوانان خطاب به امام رضا(ع)، اهدای جوایز و ... هم بخش دیگری از برنامههای غرفة کودک و نوجوان انتشارات بهنشر بود و شاعران و نویسندگان برجسته‎ای از جمله ،
همچنین در این دوره از نمایشگاه انتشارات آستان قدس رضوی به دلیل مشارکت در برگزاری نشست و کارگاه آموزشی «تصویرسازی داستانهای قرآنی معصومین(ع)» از سوی کمیته علمی و فرهنگی سی‎اُمین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران مورد تقدیر قرار گرفت.

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
تعداد بازديد اين صفحه: 40
منتشر شده در اخبار به نشر