انتشارات آستان قدس رضوی
ورود به فروشگاه الکترونیکی
 
پیشنهاد روز
درس نامة آموزش تجوید تکمیلی قرآن کریم تبیان2
روایت زندگی دانش‌آموزان شهید «لاله‌های نوجوان»
اوقات شرعی
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :

 
نیم‎نگاهی به حضور به‎نشر در سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران
مهمترین رویداد فرهنگی حوزه نشر کشور به پایان رسید

نیم‎نگاهی به حضور به‎نشر در سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران

مهمترین رویداد فرهنگی حوزه نشر کشور به پایان رسید؛
نیم‎نگاهی به حضور به‎نشر در سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران
 
سی‌اُمین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران که از روز سیزدهم اردیبهشت ماه کار خود را با حضور 2600 ناشر ایرانی در شهر آفتاب آغاز کرده بود، در روز بیست و سوم همین ماه به ایستگاه آخر رسید و به کار خود پایان داد؛ به‎نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) هم در این دوره همانند دوره‎های گذشته حضور پررنگی در این نمایشگاه به عنوان بزرگترین و مهمترین رویداد فرهنگی کشور در حوزه نشر داشت.
به گزارش روابط عمومی و تبلیغات بهنشر(انتشارات آستان قدس رضوی)، حضور به‎نشر در سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران علاوه بر عرضه بیش از 2000 عنوان کتاب از مؤسسات فرهنگی آستان قدس رضوی در حوزههای عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان همچون سالهای گذشته با برگزاری برنامه‎های فرهنگی متعددی همراه بود.
انتشارات آستان قدس رضوی در این دوره از نمایشگاه در بخش عمومی یا بزرگسال با حدود 1000 عنوان، در بخش کودک و نوجوان با حدود 800 عنوان و در بخش دانشگاهی با حدود 400 عنوان کتاب حضور داشت و تازه‎ها و بهترینهای نشر را در جریان برگزاری نمایشگاه با ارائه تخفیفات نمایشگاهی در دسترس عموم مخاطبان و علاقه‏مندان قرار داد؛ همچنین بسته‌های متبرک رضوی و کتاب اهدایی نیز در غرفه‌های آستان قدس رضوی به بازدیدکنندگان اهدا ‌شد.
عرضه 215 عنوان کتاب چاپ اولی
به‎نشر در نمایشگاه سی‎اُم، 215 عنوان کتاب چاپ اولی را برای نخستین بار در معرض دید علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان قرار داد که از این تعداد، 127 عنوان چاپ نخست در حوزه کودک و نوجوان و 88 عنوان چاپ نخست نیز در رده سنی بزرگسالان است؛ از جمله این کتابها در گروه سنی کودکان می‎توان به آثاری از قبیل «پسر کوچولویی به نام غوره»، مجموعه داستانهای «نوید و ندا»، مجموعه «داستان پاکان»، مجموعه «یک نفر تو را دوست دارد»، مجموعه «چشمه‎های روشنایی»(قصه‎های زندگی 14 معصوم)، مجموعه «قصه‌های تخیلی با مفاهیم قرآنی»، مجموعه «چهل کتاب کوچک، قصه و شعر کودک» و ... اشاره کرد.
«گفتگوها و مناظرات علوی»، «در جستجوی خورشید»، «قصه‎های روضه»، «قطب‎نمای بصیرت»، «مشاوره با رویکرد اسلامی»، «ارکان دین»، مجموعه شعر «در پیشگاه شمس»، «جوانان و نیازهای امروز» و ... نیز تعدادی از عناوینی است که به‎نشر در سی‎اُمین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران برای نخستین بار در معرض دید عموم مخاطبان قرار داد.
نیم‎نگاهی به برنامه‎های فرهنگی
«معرفی تازههای نشر مؤسسات فرهنگی آستان قدس رضوی»، «تحلیل و بررسی آثار منتشرشدة آستان قدس رضوی در جهان اسلام» و میزگرد و کارگاه آموزشی «تصویرگری کتابهای دینی کودک و نوجوان» بخشی از برنامه‎های فرهنگی بود که انتشارات به‎نشر در این دوره از نمایشگاه کتاب اقدام به برگزاری آنها کرد و این برنامه‎ها با استقبال مخاطبان و بازدیدکنندگان نمایشگاه مواجه شد.
«هماندیشی جایگاه نشر استانی در نشر ملی» هم عنوان نشستی بود که با مشارکت انتشارات آستان قدس رضوی، مؤسسة معیار سخن استان گیلان و کمیتة فعالیتهای علمی و فرهنگی نمایشگاه کتاب میزبان علاقه‎مندان بود؛ در این نشست برای اولین بار به پیشنهاد به‌نشر، به صورت نمادین از هشت نفر «خادمان نشر» چهار استان خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، گیلان و قم تجلیل و این مراسم در قالب آیین نکوداشت خادمانی که از دنیا رفتهاند و آیین بزرگداشت خادمان در قید حیات برگزار شد؛  زنده‌یاد غلامرضا طاعتی (بنیادگذار کتابفروشی و انتشارات طاعتی) و محمدتقی پوراحمد جکتاجی (مدیر مسئول انتشارات گیلکان و نشریۀ گیله‌وا) از رشت، زنده‌یاد دکتر عباس سعیدی رضوانی (بنیادگذار مؤسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی) و رضا رجب‌زاده (بنیادگذار انتشارات و کتابفروشی امام و پردیس کتاب) از مشهد، زنده‌یاد مجید اروانی (بنیادگذار کتابفروشی و انتشارات شمس) و سعید جلالی (مدیر مسئول انتشارات ستوده) از تبریز، زنده‌یاد سیدعبدالحمید مولانا (بنیادگذار انتشارات دارالفکر) و آقای علی وافی (مدیر مسئول انتشارات شفق) از قم خادمان نشری هستند که در این مراسم با حضور بزرگان و دست‌اندرکاران نشر از آنان تجلیل شد.
دیدار با شاعران و نویسندگان کودک و نوجوان
در غرفة کودک و نوجوان انتشارات آستان قدس رضوی هم در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب، همه روزه برنامههای متنوع فرهنگی و امضای کتاب برگزار شد و همانند سالهای گذشته هر روز، تعدادی از شاعران و نویسندگان کودک و نوجوان که با بهنشر همکاری کردهاند، حضور و با بازدیدکنندگان دیدار داشتند که از جمله این شاعران و نویسندگان برجسته می‏توان به «محمد میرکیانی»، «مجید ملامحمدی»، «ناصر کشاورز»،  «محمود پوروهاب»، «طاهره ایبد»، «محمدرضا جاسبی»، «فاطمه مشهدی رستم»، «حسن احمدی»، «کلر ژوبرت»، «اکبر صحرایی» و ... اشاره کرد؛ برگزاری مسابقات رنگآمیزی و تصویرگری از حرم برای کودکان، اهدای بستههای فرهنگی به کودکان و نوجوانان، تهیة طوماری از دلنوشتههای کودکان و نوجوانان خطاب به امام رضا(ع)، اهدای جوایز و ... هم بخش دیگری از برنامههای غرفة کودک و نوجوان انتشارات بهنشر بود و شاعران و نویسندگان برجسته‎ای از جمله ،
همچنین در این دوره از نمایشگاه انتشارات آستان قدس رضوی به دلیل مشارکت در برگزاری نشست و کارگاه آموزشی «تصویرسازی داستانهای قرآنی معصومین(ع)» از سوی کمیته علمی و فرهنگی سی‎اُمین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران مورد تقدیر قرار گرفت.

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
تعداد بازديد اين صفحه: 51
منتشر شده در اخبار به نشر