انتشارات آستان قدس رضوی
ورود به فروشگاه الکترونیکی
 
پیشنهاد روز
درس نامة آموزش تجوید تکمیلی قرآن کریم تبیان2
روایت زندگی دانش‌آموزان شهید «لاله‌های نوجوان»
اوقات شرعی
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :

 
10 عنوان کتاب برای آشنایی با سبک و سیره امام سجاد(ع)
همزمان با سالروز شهادت زین‌العابدین(ع) توسط به‌نشر معرفی و پیشنهاد می‎شود؛

10 عنوان کتاب برای آشنایی با سبک و سیره امام سجاد(ع)

  همزمان با سالروز شهادت زین‌العابدین(ع) توسط به‌نشر معرفی و پیشنهاد می‎شود؛
10 عنوان کتاب برای آشنایی با سبک و سیره امام سجاد(ع)
 
به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) همزمان با سالروز شهادت زین‌العابدین(ع)، 10 عنوان کتاب را برای آشنایی با سبک و سیره امام سجاد(ع) به دوستداران آن حضرت معرفی و پیشنهاد می‌کند.
به گزارش روابط عمومی انتشارات آستان قدس رضوی، کتاب «حکمت‌های سجادی» نخستین کتاب از این بسته پیشنهادی و  با محوریت امام سجاد(ع) است؛ حجت‌الاسلام و المسلمین جواد محدثی به عنوان نویسنده در این اثر که هفتمین کتاب از مجموعه 14 جلدی «راه زندگی» است و در قطع رقعی به چاپ رسیده، به ترجمه و توضیح 40 حدیث اخلاقی و اجتماعی از امام سجاد(ع) با ترجمه‌ای روان همراه با توضیحی مختصر و استفاده اشعاری متناسب در لابه‌لای مطالب می‌پردازد.
«سیره سجادی» نیز دیگر کتاب این بسته مطالعاتی و به قلم جواد محدثی، از مجموعه 14 جلدی «چراغ راه» است که دربردارنده 40 حدیث است و نگاهی گذرا به سیره و سنت زندگی امام سجاد(ع) دارد که از زبان روایات ائمه اطهار(ع) بیان شده و در قطع پالتویی به چاپ رسیده است.
«امام سجاد(ع)» جلد ششم مجموعه 14 جلدی «قصه‌های زندگانی چهارده معصوم(ع)» است که جواد نعیمی به عنوان نویسنده در آن، داستان‌هایی از زندگی امام چهارم(ع) را روایت می‌کند.
«صحیفه سجّادیه» نیز که از ذخایر علمی و اثر گران‌سنگ امام چهارم(ع) است که پس از نهج‌البلاغه از مهم‌ترین کتاب‌های شیعه به شمار می‌آید و توسط به‌نشر در قطع وزیری به چاپ رسیده است.
«سیری در دعای مکارم‌الاخلاق امام سجاد(ع)» از سلسله درس‌های استاد فاطمه سیدخاموشی(طاهایی) هم دیگر اثر پیشنهادی به‌نشر و شرحی است که از لسان مبارک این پیشوای معصوم دین، به قصد پرورش و ساختن انسان‌ها توسط دانش‌آموختگان مکتب نرجس در هفت فصل هم‌چون دعا و استجابت آن، صلوات و اثرات آن، نیکوترین نیت‌ها، شرایط احسن الاعمال و رابطه ایمان و عمل صالح تنظیم و جمع‌آوری شده و به‌نشر آن را در قطع وزیری منتشر کرده است.
«امام سجاد(ع)» از مجموعه کتاب «چهارده اختر تابناک» نیز دیگر کتاب انتشارات آستان قدس رضوی با محوریت سبک و سیره این امام همام است که به قلم احمد احمدی بیرجندی در قطع نیم‌جیبی و با استفاده از منابع معتبر و استنادات تاریخی صحیح، تحلیل‌های عالمانه و نیز به‌کارگیری چاشنی شعر در میان مطالب، به چاپ رسیده است.
«زینت عارفان» هم از مجموعه «چهل حدیث» و سروده علی‌اصغر دلیلی صالح است که در آن، گلچینی از سخنان گهربار امام سجاد(ع) را به زبان شعر به مخاطبان ارائه می‌کند؛ در این اثر که در قطع جیبی چاپ شده، محتوای هر حدیث با زبانی روان در ذیل هر حدیث به نظم درآمده است.
«خطبه‌های آتشین» هم عنوان کتابچه‌ای است که توسط محمدمهدی آجیلیان مافوق ترجمه شده و در کنار متن عربی، به ترجمه خطبه‌های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(ع) در کوفه، شام و مدینه پس از واقعه عاشورا می‌پردازد و اشعار مرتبطی را با موضوع خطبه به خواننده ارائه می‌کند.
در حوزه ادبیات کودک و نوجوان نیز به‌نشر دو عنوان کتاب با نام‌های «آهو و شکارچی» از مجموعه «قصه‌هایی شیرین از زندگی معصومین(ع)» به قلم مسلم ناصری و «امام سجاد(ع)» از مجموعه «با علی، یا علی» نوشته فریبا کلهر را در قالب «کتاب‌های پروانه» منتشر و روانه بازار نشر کشور کرده است.
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب‌ها و آگاهی از اخبار به‌نشر و نیز مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتیwww.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره 30003209 یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق تلگرام به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 44
منتشر شده در اخبار به نشر