انتشارات آستان قدس رضوی
...
ورود به فروشگاه الکترونیکی
 
پیشنهاد روز
مجموعه زندگی پر افتخار(سلمان فارسی؛پیش گام رابطه ایران و اسلام)
مجموعه داستانهای اشکان و اشکانه؛یک عادت زشت
اوقات شرعی
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :

 
اِبَک؛ درس گفتار الاهیات برای کودکان
به‌نشر در قالب سلسله نشست‌های تبلیغی - ترویجی «در پناه کلمات» برگزار می‌کند؛

اِبَک؛ درس گفتار الاهیات برای کودکان

به‌نشر در قالب سلسله نشست‌های تبلیغی - ترویجی «در پناه کلمات» برگزار می‌کند؛
اِبَک؛ درس گفتار الاهیات برای کودکان
 
مدیرعامل به‌نشر(انتشارت آستان قدس رضوی) از برگزاری سلسله جلساتی با عنوان «اِبَک» در قالب سلسله نشست‌های فرهنگی- ترویجی «در پناه کلمات» در مشهد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی انتشارات آستان قدس رضوی، حسین سعیدی با بیان این که این سلسله نشست‌ها با حضور مهدی فردوسی مشهدی، دین‌پژوه و دانش‌آموخته و مدرس حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود، اظهار کرد: «اِبَک» مخفف عبارت «الاهیات برای کودکان» است که به ابتکار استاد این دوره، متناظر با برنامه «فلسفه برای کودکان» پیشنهاد شده است.
وی ادامه داد: عنوان «فلسفه برای کودکان» به محدود شدن برنامه‌های تفکرمحور به پرسش‌های فلسفی (به معنای خاص و اصطلاحی‌اش) می‌انجامد و از سوی دیگر، با توجه به ژرف بودن این پرسش‌ها، وابستگی منطقی آن‌ها به دیگر حوزه‌های معرفتی مغفول می‌ماند.
مدیرعامل به‌نشر بیان کرد: با توجه به نزدیکی نظری حوزه‌های الاهیات و فلسفه به یکدیگر و فراوانی آمیختگی مسائل آن دو در ادبیات مکتوبشان، هدف اصلی برنامه «ابک» توانا کردن کودک و نوجوان در پاسخگویی به پرسش‌های الاهیاتی است.
سعیدی با بیان این که در این دوره آموزشی با اشاره به مفهوم‌شناسی الاهیات، تفکر و ادبیات کودک، به مسئله‌شناسی حوزه‌های تفکربرانگیز متون مقدس دینی و مذهبی پرداخته می‌شود، افزود: در این دوره مفاهیمی مانند حیات، موت، توفی، اعجاز، برکت، غیب، شهود، حق، تکلیف، شُکر، توبه، عبادت، جهاد، انفاق، عشق و به‌ویژه خدای انسان‌وار و ناانسان‌وار مطرح می‌شود که در قلمروهای معرفت‌شناسی، روان‌شناسی، فلسفه حقوق، محیط زیست، اقتصاد، اخلاق و متافیزیک جای می‌گیرند.
وی تصریح کرد: ادبیات کودک و نوجوان، بیش از هر چیز بر عنصر خیال و آشنایی‌زدایی استوار است که از این دید، دست‌مایه نیکویی برای طرح موضوعات الاهیاتی برای کودک فراهم می‌آورد.
مدیرعامل به‌نشر با بیان این که بخش نخست این درس‌گفتار هم‌زمان با پایان سال 96 به پایان می‌رسد، گفت: در این دوره پاسخ‌هایی به چگونگی مواجهه با پربسامدترین پرسش‌های کودکان در زمینه‌های خداشناسی(توحید)، فرشته‌شناسی، دیوشناسی(جن‌شناسی)، فرجام‌شناسی(معاد)، بهشت‌شناسی، دوزخ‌شناسی، معجزه‌شناسی، جادوشناسی، وحی‌شناسی و مرگ‌شناسی عرضه خواهد شد.
سعیدی ادامه داد: با هدف حمایت از نُونویسندگان حوزه ادبیات کودک و نوجوان، در چارچوب ارزیابی‌ها و داوری‌های محتوایی معاونت تولید به‌نشر، زمینه‌ای برای بهره‌گیری این انتشارات از برون‌داد دوره فراهم خواهد آمد.
وی با اشاره به این که نخستین جلسه از سلسله نشست‌های اِبَک در روز دوشنبه، 11 دی ماه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: فروشگاه مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر واقع در خیابان امام خمینی(ره) مشهد، مقابل باغ ملی پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.
با بیان این که حضور در این دوره رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق تلگرام به شماره 09027652008 ثبت‌نام کنند، اظهار کرد: هم‌چنین در پایان دوره به شرکت‌کنندگان ثابت و فعال گواهی اعطا خواهد شد.

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 183
منتشر شده در اخبار به نشر