انتشارات آستان قدس رضوی
...
ورود به فروشگاه الکترونیکی
 
پیشنهاد روز
مجموعه زندگی پر افتخار(سلمان فارسی؛پیش گام رابطه ایران و اسلام)
مجموعه داستانهای اشکان و اشکانه؛یک عادت زشت
اوقات شرعی
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :

 
خلق آثاری جذاب برای نوجوانان
نویسنده کتاب «جگر گرگ» در مراسم نقد و بررسی این اثر در مشهد تأکید کرد؛

خلق آثاری جذاب برای نوجوانان

نویسنده کتاب «جگر گرگ» در مراسم نقد و بررسی این اثر در مشهد تأکید کرد؛

خلق آثاری جذاب برای نوجوانان

کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی شامگاه پنج‌شنبه میزبان جمعی از علاقه‌مندان به کتاب بود که در قالب یکی از سلسله نشست‌های تبلیغی- ترویجی به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) با نام «در پناه کلمات» گرد هم جمع شده بودند تا در محفلی صمیمی به نقد و بررسی کتاب «جگر گرگ» بپردازند.

به گزارش روابط عمومی به‌نشر، عزت‌اله الوندی، نویسنده رمان «جگر گرگ» در این نشست با اعتقاد بر این که فضای کنونی جامعه پس از گذشت حدود 40 سال از انقلاب اسلامی برای پرداختن به حوادث تاریخی آن دوران در قالب جذاب درام آماده است، اظهار کرد: متأسفانه در گذشته از عناصری پوسیده و تکراری در برخی آثار منتشرشده با محوریت انقلاب اسلامی استفاده شده است، در حالی که باید از نگاه‌های سطحی پرهیز و به بُعد فکری انقلاب پرداخته شود.

وی گریزی نیز به حوزه ادبیات کودک و نوجوان داشت و افزود: کتاب‌های منتشرشده برای مخاطبان نوجوان باید با بهره‌گیری از طنز، توصیفات و تشبیهات داستانی و خلق ماجرایی هیجان‌انگیز، آثاری جذاب باشند؛ همچنین این کتاب‌ها باید تفکرمحور باشد و مخاطبان نوجوان را به تفکر وادار کند تا زمینه‌ساز رشد آن‌ها شود.

این نویسنده کودک و نوجوان اضافه کرد: استفاده از برخی واژگان خاص در این‌گونه کتاب‌ها، می‌تواند موجب تحقیق و پژوهش نوجوان شود و به بالابردن دایره واژگان او کمک کند.

الوندی با اشاره به گسترش انواع رسانه‌ها در عصر حاضر و حضور بیشتر نسل نوجوان در فضاهای مجازی، تصریح کرد: متأسفانه نوجوانان امروز از کتاب و کتابخوانی دور شده‌اند و جامعه ادبی به سمت مرگ مخاطب در حرکت است بنابراین باید از روش‌های مختلف برای هدایت این نسل در مسیر کتابخوانی استفاده شود.

وی در خصوص کتاب «جگر گرگ» با بیان این که این اثر بر اساس خاطرات‌‌ دوران کودکی‌اش از انقلاب نوشته شده است، گفت: به این خاطرات و تجربه‌ها احساس دین می‌کردم و دوست داشتم آن‌ها تبدیل به یک نوشته برای نوجوانان میهنم شود. 

نویسنده رمان «جگر گرگ» با اشاره به تلاش خود برای استفاده از زبانی تلطیف‌شده و منحصربه‌فرد در خلق این رمان، بیان کرد: اما از آنجایی که یکی از دغدغه‌هایم شعر است، زبان آن در برخی بخش‌ها به شعر پهلو زده است.

الوندی با بیان اینکه سعی می‌کند کوتاه‌نویسی و اعجاز را در خلق آثارش رعایت کند، اضافه کرد: اگرچه از ذکر توضیحات اضافی و آزاردهنده در کتاب‌ دوری کردم، اما به نظرم برخی بخش‌های رمان جگر گرگ نیاز به ذکر جزئیات بیشتری داشت.

وی اضافه کرد: این رمان، جلد دوم از یک سه‌گانه است که جلد اول آن با عنوان «مرغ هوا» توسط انتشارات سوره مهر چاپ شده است و اتفاقات آن از نظر بازه زمانی، پیش‌تر از رمان مرغ هواست؛ جلد دیگر این سه‌گانه را نیز در آینده خواهم نوشت و شخصیت‌های این دو جلد را در آن به هم پیوند خواهم داد.

«جگر گرگ» عنوان رمانی است که «عزت‌اله الوندی» آن را در قالب چهار فصل به نام‌های بادام سرخ، بادام زرد، بادام تلخ و شکوفه بادام نگاشته و این کتاب توسط به‌نشر در قالب 116 صفحه منتشر شده و به قیمت 130 هزار ریال در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «مینی‌بوس نفیر می‌کشید و سیاهی جاده را با دو خط باریک و موازی، در دود سیاه خود فرو می‌برد. مثل اژدهایی عصبانی که جنگجویی افسانه‌ای سرش را با شمشیر بریده باشد، حالا نفیرکشان در حالی که خونی سیاه از شاهرگ‌هایشان بیرون می‌زد، به سمت مقصدی نامعلوم، گیج و واگیج می‌خورد و روی جاده خیس، هی می‌غلتید و هی نعره می‌کشید. پشت شیشه عقبش با شبرنگ قرمز نوشته بود: اژدهای سرخ آرتیمان....!»

علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و نیز مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره 30003209 یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق تلگرام به آدرس behnashr@ نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 50
منتشر شده در اخبار به نشر