انتشارات آستان قدس رضوی
...
ورود به فروشگاه الکترونیکی
 
پیشنهاد روز
مجموعه زندگی پر افتخار(سلمان فارسی؛پیش گام رابطه ایران و اسلام)
مجموعه داستانهای اشکان و اشکانه؛یک عادت زشت
اوقات شرعی
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :

 
«رویای بیداری»؛ تاریخ شفاهی زنان قهرمان به نقد و بررسی گذاشته می شود
روایتی دیگر از زندگی شهدای مدافع حرم همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و ایام فاطمیه؛

«رویای بیداری»؛ تاریخ شفاهی زنان قهرمان به نقد و بررسی گذاشته می شود

روایتی دیگر از زندگی شهدای مدافع حرم همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و ایام فاطمیه؛

«رویای بیداری»؛ تاریخ شفاهی زنان قهرمان به نقد و بررسی گذاشته می شود

مدیرعامل به‌نشر گفت: همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر و تقارن با ایام شهادت حضرت زهرا(س)؛ مراسم خوانش، نقد و بررسی کتاب «رویای بیداری» در جمع عصرانه داستان نویسان رضوی در مشهد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی در ارتباط با این مراسم اظهار کرد: عصرانه داستان نویسان رضوی که در ذیل عنوان ثابت سلسله نشست های تبلیغی-ترویجی «در پناه کلمات» هر سه شنبه با حضور نویسندگان جوان و با دبیری سعید تشکری از داستان نویسان برجسته کشور برگزار می شود، این هفته با توجه به همزمانی با دهه مبارک فجر و تقارن با ایام فاطمیه به خوانش، نقد و بررسی کتاب «رویای بیداری» اختصاص خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: «رویای بیداری»؛ تاریخ شفاهی زنان قهرمان خاطرات شفاهی زینب عارفی؛ همسر شهید مدافع حرم مصطفی عارفی را روایت می کند.

سعیدی با بیان اینکه «رویای بیداری» سه شنبه 16 بهمن ماه ساعت 17 به خوانش، نقد و بررسی گذاشته می شود، خاطرنشان کرد: این مراسم با حضور نسرین پرک؛ مولف کتاب به همراه زینب عارفی همسر این شهید بزرگوار در فروشگاه مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) واقع در مشهد، خیابان امام خمینی(ره)، مقابل باغ ملی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه عصرانه داستان نویسان رضوی در سه‌شنبه های به‌نشر به پنجاه و پنجمین برنامه خود رسیده است، تاکید کرد: این مراسم از سال گذشته با دبیری سعید تشکری نویسنده و مدرس ادبیات داستانی و دراماتیک و با حضور پیشکسوتان حوزه ادبیات داستانی و جوانان علاقه‌مند به نگارش در این حوزه در حال برگزاری است.

به گفته مدیرعامل به‌نشر سلسله نشست های عصرانه داستان نویسان رضوی در سه‌شنبه های به‌نشر در کنار خوانش و نقد متون نویسندگان جوان که به مباحث رضوی اختصاص دارد، همزمان با مناسبت های تقویمی به داستان خوانی و نقد و بررسی آثار در این زمینه نیز می پردازد، همچنین جلساتی نیز به صورت اختصاصی به مباحث ادبیات شهری و دفاع مقدس و داستان های گرافیکی اختصاص پیدا کرده است. 

سعیدی در پایان تصریح کرد: کتاب «رویای بیداری» توسط نشر ستاره‌ها به عنوان نخستین شماره از مجموعه کتاب‌های «تاریخ شفاهی زنان قهرمان» منتشر شده است و روایتگر خاطرات شفاهی همسر شهید مدافع حرم مصطفی عارفی است که در 12 فصل با موضوع زندگی این شهید بزرگوار منتشر شده است.

یادآور می شود: شهید مصطفی عارفی سال 1395 در جریان دفاع از حرم حضرت زینب(س) در منطقه تدمر سوریه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

در بخشی از کتاب «رویای بیداری» آمده است: «طبق خوابی که دیده بودم آقامصطفی چهاربار رفت عراق. هر بار که می‌آمد باز مشتاق بود که برود. دفعه چهارمی که از عراق برگشت گفت: «اسم نوشتم برم سوریه.» اوایل، هر دو هفته یک‌بار می‌رفت تهران. بعد شد هفته‌ای یک‌بار. می‌گفتند: «فلان سردار فلان روز می‌آید، بیاید از شما تست بگیرد شاید از همین‌جا اعزام شوید.» همیشه ساک و کوله‌پشتی‌اش آماده بود. برمی‌داشت می‌رفت تهران، به این امید که از همان‌جا اعزام شود. اغلب برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها با قطارهای اتوبوسی می‌رفت. گاهی حتی صندلی برای نشستن گیرش نمی‌آمد. چون در هفته سه یا چهار روز بیشتر سرکار نمی‌رفت، مجبور بودیم خرج و دخل‌مان را با هم برابر کنیم. بی‌تابی‌ها و بی‌قراری‌های آقامصطفی کسانی که مخالف رفتن او بودند را راضی کرده بود.»

علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره 30003209 یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 32
منتشر شده در اخبار به نشر